Sosnowiec: 30 firm dopuszczonych do konkursu na stadion

źródło: własne | MK

Sosnowiec: 30 firm dopuszczonych do konkursu na stadion Zagłębiowski Park Sportowy może doczekać się aż 30 wersji, przynajmniej na etapie koncepcji. W konkursie startują pracownie z Polski, Austrii i Hiszpanii.

Reklama

W tym tygodniu SARP Katowice podał pełną listę pracowni zgłoszonych i przyjętych do udziału w konkursie na Zagłębiowski Park Sportowy. Koncepcje stadionu (12 tys. widzów), hali widowiskowej (3 tys. miejsc) i stadionu zimowego (2,5 tys.) może opracować aż 30 pracowni. Tylko dwie nie zostały dopuszczone do postępowania.

Pełna lista zgłoszeń jest widoczna poniżej, a wśród biur uczestniczących w konkursie znajdziemy twórców m.in. Stadionu Narodowego, Stadionu Wrocław, Stadionu Wojska Polskiego (wszystkie JSK Architekci), Stadionu GOSiR i Areny Częstochowa (SPAK) czy Stadionu ŁKS i Stadionu Miejskiego Tychy (Perbo Inwestycje).

Sosnowiec

Wszystkie zgłoszone firmy mają teraz czas do 22 października na zgłoszenie swoich wstępnych koncepcji. Później sąd konkursowy SARP Katowice wybierze nie więcej niż 5 prac do finałowej rundy.

Ich twórcy otrzymają czas do 3 grudnia (II etap), by dopracować swoje zgłoszenia, a później wszyscy będziemy czekać na ogłoszenie zwycięzcy. Na razie sztywnego terminu zakończenia konkursu nie ma, jednak powinniśmy poznać najlepszą koncepcję przed końcem roku.

Sosnowiec

Reklama