Olsztyn: Finalistów wybrali, ale nie pokazali

źródło: UM Olsztyn

Olsztyn: Finalistów wybrali, ale nie pokazali Komisja konkursowa wybrała cztery koncepcje nowego olsztyńskiego stadionu. Teraz finaliści mają czas na dopracowanie swoich wizji. Kto wszedł do finału? Nie wiadomo…

Reklama

Zgodnie z zapowiedziami komisja konkursowa w Olsztynie wybrała cztery koncepcje nowego stadionu miejskiego.

Autorzy prac skoncentrowali się główne na zagospodarowaniu terenu, teraz będą doprecyzowywać szczegóły konstrukcyjne – mówi członek komisji konkursowej, dyrektor ratuszowego Wydziału Inwestycji, Krzysztof Śmieciński. – W drugim etapie będziemy mogli zapoznać się z bardziej szczegółowymi rysunkami, w mniejszej skali.

Wszystkie spośród czternastu nadesłanych na konkurs prac spełniły wymogi formalne. W weekend 10 i 11 października członkowie Sądu Konkursowego zapoznali się z każdą z nich i po wizji w terenie rozpoczęli analizę nadesłanych zgłoszeń. Po dyskusji odbyło się głosowanie, które wyłoniło prace zakwalifikowane do II etapu konkursu.

Zwycięską koncepcję poznamy 14 grudnia. Następnie, po negocjacjach z autorem, w przyszłym roku przygotowany zostanie projekt. Budowa stadionu będzie etapowana. Pierwsza część ma szansę być rozpoczęta w 2017 roku.

Reklama