Olsztyn: 14 koncepcji zgłoszonych w konkursie

źródło: własne | MK

Olsztyn: 14 koncepcji zgłoszonych w konkursie Już w weekend zbiera się jury, które oceni koncepcje zgłoszone w konkursie architektonicznym. Z ponad 40 pracowni dopuszczonych do konkursu 14 złożyło swoje koncepcje.

Reklama

Obsada jest szeroka, nawet jeśli tylko co trzecie biuro wyrażające wstępne zainteresowanie złożyło swoją propozycję nowego stadionu dla Olsztyna. Już w sobotę nad oceną 14 zgłoszonych koncepcji będzie debatować jury oraz doradcy sędziów – przedstawiciele rady miasta i Stomilu.

W samej komisji konkursowej zasiądą arch. Ryszard Jurkowski (architekt SARP O/Katowice), Małgorzata Zyskowska (architekt SARP O/Olsztyn), Halina Zaborowska-Boruch (zastępca prezydenta Olsztyna) czy Jerzy Litwiński (dyrektor OSiR, operatora aktualnego stadionu).

Efektem obrad ma być wyłonienie finalistów 12 października. Z 14 prac wybranych ma być nie mniej niż 4, potencjalnie więcej. Ich autorzy zmierzą się w ostatniej rundzie i będą mieli czas do grudnia na dopracowanie zgłoszeń. Zwycięską koncepcję poznamy 14 grudnia. Jej twórcy zostaną zaproszeni do opracowania kompletnej dokumentacji na podstawie swojego zgłoszenia.

Przypomnijmy, jaki ma być nowy obiekt. Trybuny w układzie „prostokątnym” bezpośrednio otoczą boisko, a ich docelowa pojemność to 12 tysięcy widzów (z możliwością rozbudowy) w standardzie Kategorii III UEFA. Docelowa, bowiem nie wszystkie powstaną jednocześnie, projekt ma być realizowany fazowo.

Reklama