Nowe stadiony: Zaliczamy Stambuł (stopniowo)

źródło: własne | MK

Nowe stadiony: Zaliczamy Stambuł (stopniowo) Na Stadiony.net możecie od dziś znaleźć już 13 stadionów ze Stambułu. A poza czterema dodanymi teraz czeka nas jeszcze parę wizyt w tym niesamowitym mieście.

Reklama

Na mapce zobaczycie wszystkie lokalizacje w Stambule, które już można znaleźć na Stadiony.net. Oczywiście stadion Beşiktaşu jest w przebudowie, ale wszystkie pozostałe są do Waszej dyspozycji w dziale tureckim.

Istanbul stadiums

 

Mimar Yahya Baş Stadyumu (7589)

Istanbul stadiums© Jörg Pochert

Jedyny stadion w zachodniej dzielnicy Güngören powstał w 1999 roku. Dwie trybuny miały mieścić ok. 10 tys. widzów, jednak ich ostateczna pojemność jest znacznie poniżej tej liczby.

Obiekt jest domem lokalnego klubu Güngörenspor, choć był również tymczasowo wykorzystywany przez zespół Istanbulspor w sezonach 2002-2004, gdy ten awansował do Süper Lig.

 

Yusuf Ziya Öniş Stadyumu (5000)

Istanbul stadiums© Jörg Pochert

Bodaj najdalej wysunięty na północ stadion Stambułu powstał w 1988 roku. Od otwarcia ma nietypowy kształt bez wschodniej trybuny, a obie trybuny za bramkami obniżają się ku wschodowi.

W 2005 roku północna trybuna otrzymała zadaszenie, a w 2008-2009 dołączyły do niej południowa i przebudowana główna na zachodzie.

 

Hasan Polat Stadyumu (5000)

Istanbul stadiums© Jörg Pochert

Pierwotny stadion w rozległej dzielnicy Maltepe powstał tuż nad Morzem Marmara w 1985 roku. W ciasnej zabudowie miejsca było niewiele, ale mimo to obiekt nie został przeniesiony dalej. Przeciwnie, w 2001 ruszyła budowa nowych trybun w tym samym miejscu. W 2005 zostały otwarte, ale nie od razu zwarty obiekt otrzymał dach.

Aktualnie stadion nosi imię Hasana Polata, zmarłego w 2010 prezydenta tureckiego związku piłkarskiego, wcześniej zawodnika Gençlerbirliği.

 

Çetin Emeç Stadyumu (3300)

Istanbul stadiums© Jörg Pochert

Z powodu bardzo ograniczonej ilości miejsca stadion w dzielnicy Bayrampaşa od lat dysponuje jedynie dwiema trybunami. Wschodnia pełni rolę głównej, z kolei południowy łuk mieści sektor gości. Główna trybuna przeszła całkowitą przebudowę w 2013 roku, dzięki czemu jest w pełni zadaszona.

Reklama