Nowe stadiony: Piękne krajobrazy Wysp Owczych

źródło: własne | MK

Nowe stadiony: Piękne krajobrazy Wysp Owczych Najdalej wysunięty na południe stadion jednej z Wysp Owczych i najbardziej wysunięty na północ stadion całego kraju. Niby niewiele, ale widoki cudowne!

Reklama

Faroe Islands

Inni í Vika, Argir (2000)

Faroe Islands© Jörg Pochert

Najdalej wysunięty na południe stadion wyspy Streymoy znajduje się na przedmieściach Torshavn, we wsi Argir. Obiekt ma jedną krytą trybunę dla 415 widzów (południowa), a w sumie z miejscami wokół boiska umożliwia oglądanie meczów ok. 2 tysiącom widzów. Gospodarzem jest grający w najwyższej lidze Wysp Owczych zespół Argja Bóltfelag.

 

Á Mølini Fótbóltsvøllurin, Eiði (500)

Faroe Islands© Jörg Pochert

Choć to zwykłe boisko z budynkiem sportowo-administracyjnym, ten stadion jest rozpoznawalny na całym świecie dzięki niezwykłej lokalizacji. Stadion leży nad wodami Morza Norweskiego i Jeziora Niðara Vatn, którego część trzeba było zasypać, by zmieściło się boisko. Jednocześnie boisko w Eiði jest najdalej wysuniętym na północ obiektem sportowym Wysp Owczych.  

Stadion obsługiwał wiejską drużynę EB z Eiði, która w 1993 połączyła się z większym Streymurem, tworząc jeden klub z dwoma stadionami.

Reklama