Nieciecza: Dach nad główną trybuną Termaliki

źródło: własne | MK

Nieciecza: Dach nad główną trybuną Termaliki Trzy płaty membrany już zawisły nad główną trybuną stadionu w Niecieczy. Dach wystarczy dla spełnienia norm ligowych, ale czy sprawdzi się w ochronie widzów przed opadami?

Reklama

Na budowie w Niecieczy postępy widać z dnia na dzień. Konstrukcja żelbetowa głównej trybuny jest już gotowa. Na jej koronie powstał już mur, a jego zwieńczeniem są dźwigary dachu. Aktualnie nad trybuną jest 10 wygiętych stalowych belek, miejsca wystarczy jeszcze dla trzech. Jeszcze wczoraj brakowało sześciu, dlatego dziś stawianie tych elementów może dobiec końca.

Zasięg i powierzchnia dachu pozwolą Niecieczy spełnić oczekiwania Ekstraklasy SA i PZPN, ale ponieważ dach będzie umieszczony wysoko nad widzami i stosunkowo krótki, faktyczna ochrona przed opadami może być mocno ograniczona.

stadion Bruk-Bet© Arkadiusz Mastalerz

Nad centralnymi sektorami trybuny rozpięto już trzy segmenty membranowego poszycia. W tej chwili nie mamy jednak potwierdzenia, czy to tylko testowy montaż, czy płótno pozostanie nad trybuną. Konstrukcja stalowa dachu nie jest bowiem skończona i będzie wymagała dalszych prac, które mogą zagrażać membranie.

Ze stadionu zniknęły testowe elementy elewacji, które pokazywaliśmy Wam na początku października.

Reklama