Mönchengladbach: Borussia dobuduje hotel do stadionu

źródło: własne | MK

Mönchengladbach: Borussia dobuduje hotel do stadionu W najbliższych dwóch latach Borussia M-gladbach wyda ok. 120 mln zł na budowę hotelu przy Borussia Park. Dzięki temu liczba wydarzeń na stadionie wzrośnie z 450 do 750 rocznie.

Reklama

Borussia Mönchengladbach planuje zainwestować 28 mln € (120 mln zł) w budowę czterogwiazdkowego hotelu przy Borussia Park. Budynek będzie miał 6 pięter i zaoferuje odwiedzającym 132 pokoje, każdy na co najmniej 24,5 metra.

Poniższe wizualizacje pokazują bardzo piłkarski wystrój pokoi, które mają zapełniać się przede wszystkim przy okazji ok. 20 meczów rocznie w roli gospodarza.

Borussia Park

Hotel nie będzie jednak funkcjonował wyłącznie w dni meczowe. Ma uzupełnić ofertę komercyjną stadionu, który już dziś gości ok. 450 wydarzeń w salach konferencyjnych. Dzięki hotelowi ta liczba wzrośnie o ok. 300. Powstanie też nowe muzeum klubowe, sklep kibica i centrum rehabilitacyjno-medyczne.

Budowa ma potrwać 18 miesięcy, a przy okazji najnowszej inwestycji Borussia zapowiedziała zwiększenie liczby miejsc dla VIP-ów na zachodniej trybunie o ok. 800 miejsc.

Borussia Park

Borussia Park

Borussia Park

Borussia Park

Reklama