Minneapolis: Stadion Vikings gotowy w 75%

źródło: Vikings.com / własne | MK

Minneapolis: Stadion Vikings gotowy w 75% W piątek wykonawca potwierdził, że już trzy czwarte jednego z najnowocześniejszych stadionów świata są gotowe. 75% to też suma oszczędności, jakie uda się zebrać dzięki nowoczesnemu oświetleniu.

Reklama

Podczas piątkowego sprawozdania firma Mortenson Construction potwierdziła, że udało się wykonać już 75% robót przewidzianych na placu US Bank Stadium. W arenę wpompowano już ponad 640 mln $ z ponad miliarda, jaki trzeba będzie wydać do lata 2016.

W ciągu najbliższego miesiąca cały budynek będzie domknięty, dzięki czemu prace we wnętrzu można będzie prowadzić bez przerwy pomimo surowej zimy w Minnesocie. Bryła jest już w całości pokryta elewacją na wschodzie, a wkrótce czarne kompozyty i szkło pojawią się też po pozostałych stronach.

US Bank Stadium© Minnesota Vikings

Cały czas na budowie pracuje ok. 1400 osób, dzięki czemu większość trybun jest już na miejscu, a na górnych poziomach szybko przybywa fioletowych krzesełek w barwach Vikings.

75% to nie tylko zaawansowanie budowy, ale też suma oszczędności dzięki nowoczesnemu systemowi oświetlenia. Właśnie o tyle tańszy będzie zespół lamp LED od tradycyjnego sztucznego światła.

System będzie stale monitorował dostęp światła naturalnego (dach i elewacje pokryją w części panele ETFE o przezroczystości 60%). Natężenie oświetlenia będzie więc dostosowywane do potrzeb zależnie od pory dnia czy zachmurzenia.

US Bank Stadium© Minnesota Vikings

US Bank Stadium© Minnesota Vikings

Reklama