Katowice: Miasto kupi działki pod stadionem GKS

źródło: DziennikZachodni.pl

Katowice: Miasto kupi działki pod stadionem GKS Nie będzie dyskutowanej od dawna wymiany terenów. Zamiast tego Chorzów odsprzeda Katowicom kluczowe działki pod stadionem GKS i umożliwi przebudowę areny.

Reklama

Sprawa własności Stadionu Miejskiego przy Bukowej wreszcie zostanie uregulowana. Jednak nie według scenariusza będącego wcześniej przedmiotem negocjacji między Chorzowem a Katowicami. Przypomnijmy, że Chorzów chciał oddać należące do niego tereny pod stadionem, ale tylko w zamian za działki pod oczyszczalnią Klimzowiec.

Dwie działki obejmujące część stadionu zostaną ostatecznie sprzedane przez Chorzów Katowicom, a nie wymienione za jakiekolwiek inne tereny. Zgodzili się na to chorzowscy radni, a wycena terenów ma być gotowa na przełomie października i listopada.

Tym samym granice miast zostaną niezmienione, a samorząd Katowic będzie mógł swobodniej zająć się kwestią budowy nowego obiektu. Spółka zadaniowa do prowadzenia inwestycji może zostać powołana jeszcze w październiku, jeśli zdecydują o tym radni podczas sesji 29 października.

Stadion GKS-u Katowice

Reklama