Irak: Tureccy robotnicy porwani ze stadionu w Bagdadzie uwolnieni

źródło: lidtime.com; autor: michał

Irak: Tureccy robotnicy porwani ze stadionu w Bagdadzie uwolnieni 16 z robotników uprowadzonych z budowy Al Sadr City Stadium zostało uwolnionych po miesiącu od porwania. Wszyscy są bezpieczni, ale sytuacja w Iraku pozostaje bardzo niestabilna.

Reklama

Choć nie ma bezpośredniego związku z naszym serwisem, ta informacja wiele mówi o sytuacji w Iraku. 2 września szyickie siły uprowadziły 18 tureckich robotników z placu budowy Al Sadr City Stadium. To jeden z wielu irackich stadionów, których budowa została wstrzymana lub spowolniona z powodu niestabilnej sytuacji w kraju.

Dwóch z pracowników porywacze uwolnili jeszcze we wrześniu, resztę dopiero w ostatnich dniach. Wszyscy są zdrowi. Firma Nurol Insaat budująca stadion wstrzymała prace.

W lipcu budowa porzucona przez innego tureckiego wykonawcę w prowincji Anbar została wysadzona w powietrze przez Państwo Islamskie. Na szczęście wbrew wcześniejszym doniesieniom okazało się, że większość konstrukcji pozostaje nienaruszona, co daje nadzieje na wznowienie prac w przypadku stabilizacji.

Reklama