Budapeszt: Stadion MTK już latem 2016

źródło: własne | MK

Budapeszt: Stadion MTK już latem 2016 Umowa z wykonawcą podpisana, a czasu na budowę bardzo mało. Harmonogram zakłada koniec prac 31 sierpnia, a otwarcie 21 września 2016. Trzeci nowy stadion w Budapeszcie już rośnie.

Reklama

Dziś w Budapeszcie doszło do podpisania umowy z wykonawcą nowego stadionu MTK Budapeszt. To trzeci nowoczesny obiekt piłkarski w Budapeszcie, po Groupama Arena i oficjalnie zamkniętym pod przebudowę stadionie narodowym.

Wykonawcą będzie Z-W MTK Konzorcium, w którego skład wchodzą dwie duże firmy budowlane z Węgier, ZÁÉV Építőipari oraz West Hungária Bau. Umowa opiewa na kwotę niższą od szacowanej, w sumie 6,31 mld forintów (86,5 mln zł).

Nandor Hidegkuti Stadion

Biorąc pod uwagę skromną pojemność poniżej 5500 miejsc suma wydaje się wysoka, jednak stadion będzie miał aż 41 skyboksów (!), czyli znacznie więcej niż wiele obiektów powyżej 30 tys. widzów.

Na budowę jest bardzo mało czasu. Wykonawca ma bezwzględny termin oddania ustalony na 31 sierpnia 2016, a data otwarcia już jest wyznaczona na 21 września. Na szczęście już latem zakończyła się rozbiórka starego obiektu i działka jest przygotowana na budowę. Budynek powstanie w ogromnej większości z prefabrykatów, dlatego postępy powinny być widoczne bardzo szybko.

Reklama