Bezpieczeństwo: 70% poparcia dla pirotechniki?

źródło: własne | MK

Bezpieczeństwo: 70% poparcia dla pirotechniki? Zdecydowana większość uczestników konferencji Bezpieczny Stadion była za legalizacją pirotechniki. To przedstawiciele PZPN, klubów, ministerstw czy policji.

Reklama

Podczas dzisiejszej konferencji Bezpieczny Stadion w Kielcach już po raz piętnasty rozmawiano o polskich stadionach. Organizowane przez PZPN wydarzenie zgromadziło na sali przedstawicieli klubów piłkarskich, policji, a także urzędników państwowych i samorządowych.

Po raz pierwszy wszyscy uczestnicy mogli wyrazić swoje zdanie na każdy z omawianych tematów. Efekty były ciekawe, ponieważ aż 70,5% zgromadzonych uważało, że odpalanie pirotechniki powinno być zalegalizowane. Taka zmiana nie znalazła się jednak w podpisanej niedawno nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, dlatego co najmniej na kilka lat marzenia o legalnych racach trzeba odłożyć.

Warto za to przemyśleć sposoby codziennej walki o bezpieczeństwo meczów. Ok. 400 zebranych gości stwierdziło, że kary finansowe dla klubów (40%) i zamykanie stadionów (39%) są najgorszymi środkami dążenia do celu. Na spotkaniu byli obecni niektórzy wojewodowie, czy to zmieni ich postawę?

Reklama