Anglia: Reading FC prezentuje plany okolicy stadionu

źródło: ReadingFC.co.uk; autor: michał

Anglia: Reading FC prezentuje plany okolicy stadionu Wielkie centrum kongresowe, park i aż 600 mieszkań wokół Madejski Stadium. To plan Reading FC na wzmocnienie pozycji finansowej klubu i powrót na dobre do Premier League.

Reklama

W przyszłym tygodniu oficjalnie startują konsultacje społeczne w sprawie Royal Elm Park. To plan Reading FC na zagospodarowanie przestrzeni wokół stadionu. Po weekendzie poznamy oficjalne wizualizacje, ale już teraz wiadomo, co klub chce zlokalizować w kompleksie.

Spółka-córka klubu, Reading FC Prop Co., chce postawić centrum kongresowe zdolne pomieścić 3 tys. gości, lodowisko, park o powierzchni 10 tys. m2 (ok. półtora boiska), a przede wszystkim 600 mieszkań. W sumie zatrudnienie w trakcie budowy może znaleźć ok. tysiąc osób.

Konsultacje z mieszkańcami w sprawie planu potrwają do końca października. Wcześniej pojawiały się spekulacje, że Reading może zbudować halę widowiskową przy obiekcie. Madejski Stadium już w tej chwili posiada przybudowany hotel i powierzchnie konferencyjne.

Madejski Stadium

Madejski Stadium

Reklama