Wrocław: W biznesie tłoku nie ma, ale ruch owszem

źródło: własne | MK

Wrocław: W biznesie tłoku nie ma, ale ruch owszem Stadion Wrocław wynajął już prawie wszystkie loże Super VIP. To najdroższy produkt biznesowy na arenie Euro 2012, ale nie wszystkie są równie chodliwe.

Reklama

W miniony piątek Stadion Wrocław poinformował o podpisaniu już dziesiątego kontraktu długoterminowego na lożę Super VIP. Partnerem jest firma Max-Fliz. W tej chwili wolne zostają tylko trzy pomieszczenia w tej kategorii.

Stadion Wrocław© Wrocław 2012

To najdroższe miejsca na trybunach we Wrocławiu. Wynajem na jeden mecz to 8,5 tys. zł netto, a w cenie jest 12 wygodnych foteli i pokój o powierzchni 40 m2, miejsca parkingowe, catering i dedykowana obsługa kelnerska.

Za ile wynajmie swoją lożę Max-Fliz? Takie szczegóły są tajemnicą, ponieważ każda umowa długoterminowa jest negocjowana indywidualnie. Najemca może korzystać ze swoich pomieszczeń regularnie, nie tylko w dniu meczu, dlatego Max Fliz już zapowiedział, że będzie tu zapraszał kontrahentów.

Mniejsze mniej popularne?

Po wschodniej stronie Stadionu Wrocław jest 17 mniejszych lóż. Te nie mają najemców długoterminowych, dlatego zainteresowanie zależy od imprezy. – Nasza polityka zakłada, że w pierwszej kolejności długoterminowo staramy się wynajmować loże Super VIP, a skyboksy pozostawiamy do pojedynczego wynajęcia – tłumaczy rzecznik spółki Wrocław 2012 Adam Burak.

Stadion Wrocław© Wrocław 2012

Skyboks sam w sobie nie różni się wiele od loży Super VIP (tyle samo miejsc i taka sama powierzchnia), jednak z racji położenia leży z dala od parkingu i oferuje miejsca na wspólnym tarasie biznesowym z innymi najemcami lóż. Nie ma też kelnera, za to szwedzki stół i alkohole są dostępne. Cena za taką przyjemność? Nominalnie prawie 6 tys. zł (5900 netto).

W klubach jest luźniej

Poza zamkniętymi lożami Stadion Wrocław oferuje też dwie otwarte strefy biznesowe. Klub Biznesowy oferuje w sumie 1521 miejsc na trybunie głównej. Mniejszy Klub Diamentowy, który ma skupiać tylko najbogatszych biznesmenów z regionu, ma 96 miejsc.

Stadion Wrocław© Wrocław 2012

Wejście do Biznesowego kosztuje 800 zł netto za jedno wydarzenie, w przypadku Diamentowego cennik obejmuje całe sezony – 8000 zł netto. W zamian bar bez limitów, ekskluzywne wnętrza, pierwszeństwo przy innych wydarzeniach na arenie i więcej atrakcji.

Na najdroższe wejściówki na razie nie ma wielkiego popytu. – Na chwilę obecną długoterminowo sprzedanych jest 9 miejsc. Kładziemy w tej chwili największy nacisk właśnie na KD, dlatego liczba stałych gości na pewno wzrośnie w najbliższym czasie. Oczywiście można wykupić miejsce również na pojedynczy mecz. Dlatego np. na ostatnim meczu z Legią mieliśmy w Diamencie 20 gości – wylicza Adam Burak.

Stadion Wrocław© Wrocław 2012

Reklama