Nowy projekt: Taka będzie Amsterdam ArenA na Euro 2020

źródło: własne | MK

Nowy projekt: Taka będzie Amsterdam ArenA na Euro 2020 Pojemność już nie urośnie, ale powierzchnia użytkowa zdecydowanie tak. Wszystko w interesie widzów i… zarabiania na nich.

Reklama

Dziś Ajax i operator Amsterdam Areny ogłosili plany rozbudowy przed Euro 2020. Przebudowa obejmie rozbudowę infrastruktury komercyjnej i sanitarnej dla kibiców z trzech stron obiektu. Niezmieniona zostanie pojemność, konstrukcja dachu oraz zachodnia trybuna, której infrastruktura uległa rozbudowie w 2013.

Amsterdam ArenA

Prace dostarczą stadionowi zupełnie nową promenadę ze sklepami i toaletami dla kibiców z górnego poziomu widowni, którzy w układzie z 1996 roku mieli do dyspozycji zaledwie 2,8 tys. m2 powierzchni.

Stadion pokryje elewacja z membrany, lampy zostaną wymienione na systemy LED, a obiekt otrzyma dodatkowe baterie słoneczne (już dziś stadion produkuje energię wiatrową i słoneczną) i zbiorniki na deszczówkę, by lepiej dbać o środowisko oraz obniżać koszty.

Prace ruszą w pierwszym kwartale 2016 i potrwają do 2020. Koszt jest oszacowany na 50 mln €, a architektami odpowiedzialnymi za prace są twórcy pierwotnego stadionu i jego ostatniej rozbudowy.

Amsterdam ArenA

Reklama