Kraków: Reprezentacja wróci na stadion Wisły?

źródło: Krakow.pl / własne | MK

Kraków: Reprezentacja wróci na stadion Wisły? Po pięciu latach nieobecności znów może być blisko organizacji meczu Polski na Stadionie Henryka Reymana. Rywalem ma być Chorwacja – informuje Krakow.pl.

Reklama

PZPN formalnie jeszcze nie potwierdził tej informacji, za to miasto już szczyci się na swojej stronie, że sprowadzi do siebie Reprezentację Polski. - Jesteśmy bardzo blisko finalizacji rozmów i wszystko wskazuje na to, że polska kadra przyjdzie do Krakowa, aby zmierzyć się z reprezentacją Chorwacji - informuje Janusz Kozioł na oficjalnej stronie miasta Krakowa.

Dlaczego właśnie Chorwacja w Krakowie? To drużynie z Bałkanów zależy, by rozegrać mecz na południu Polski. To zmniejszy dystans do przejechania dla jej kibiców. Chorwaci świętują 25-lecie niepodległości i z tej okazji zagrają właśnie z Polakami.

Dla Krakowa i Stadionu Henryka Reymana będzie to dopiero drugi mecz Reprezentacji od powstania nowoczesnych stadionów. W 2010, pod koniec budowy, Polska przegrała przy Reymonta z Australią (1:2). Dawna stolica gościła za to u siebie reprezentację młodzieżową U21 w meczach eliminacyjnych do Euro 2015.

Stadion Henryka Reymana

Reklama