Francja: Jest sponsor dla stadionu w Bordeaux

źródło: własne | MK; autor: michał

Francja: Jest sponsor dla stadionu w Bordeaux Gigant ubezpieczeniowy przez najbliższych 10 lat będzie sponsorem stadionu Euro 2016 w Bordeaux. Nazwa stadionu zmienia się na Matmut Atlantique.

Reklama

Już w chwili otwarcia w maju wiadomo było, że oficjalna nazwa stadionu jest tylko tymczasowa. W końcu „Nowy Stadion w Bordeaux” nie brzmi szczególnie wdzięcznie. Poszukiwania partnera trwały jeszcze w trakcie budowy i właśnie się zakończyły.

Operator stadionu podpisał umowę z firmą ubezpieczeniową MatMut, dzięki której przez najbliższą dekadę oficjalna nazwa będzie brzmieć Matmut Atlantique. Dlaczego bez członu Stade/Arena? Od chwili rozpoczęcia budowy mówiło się o tym obiekcie jako o „Stadionie Atlantyckim”, ponieważ to największy obiekt sportowy Francji na zachodnim wybrzeżu (42 115 miejsc).

Matmut Atlantique

Wkrótce nazwy pojawią się na terenie obiektu. Wielki napis powstanie na dachu, ale na zewnętrznej elewacji nie przewidziano szyldów. Będzie za to wysoki pylon obok stadionu, na którym nazwa będzie widoczna z oddali. Wysokość kontraktu nie jest znana.

Nazwa komercyjna nie będzie obowiązywała podczas Euro 2016, jednak to nie przeszkoda – w okresie bezpośrednio przed i po turnieju UEFA stadion będzie się cieszył ogromnym zainteresowaniem mediów na całym świecie i sponsor może liczyć na sporą ekspozycję. Już 7 września Francja zagra tu z Serbią, a do tego będą się tu też odbywały niektóre mecze rugby Union Bordeaux Bègles, którego sponsorem jest właśnie Matmut.

Reklama