Florencja: „W lutym lub marcu Fiorentina pokaże ostateczny projekt”

źródło: własne | MK; autor: michał

Florencja: „W lutym lub marcu Fiorentina pokaże ostateczny projekt” Burmistrz Florencji zabrał głos w sprawie nowego stadionu dla pucharowych rywali Lecha Poznań. Według jego zapowiedzi już w 2016 może ruszyć budowa.

Reklama

Fiorentina to jeden z wielu klubów, które od lat zapowiadają i planują budowę nowego stadionu, ale do dziś nie udało im się planów zrealizować. Według wciąż jeszcze aktualnych zapowiedzi „Viola” zamierza postawić nową arenę dla ok. 40 tys. widzów w dzielnicy Mercafir.

Nuovo Stadio Fiorentina

Plany są co prawda w opracowaniu od 2012 roku, ale dopiero teraz mogą zbliżać się do finalizacji. Świadczy o tym najnowsza wypowiedź burmistrza Florencji Dario Nardelli.

- Zrobiliśmy wyraźny postęp. Dzięki nowemu prawu o stadionach ruszyliśmy z procedurami. Rada miasta zadeklarowała, że budowa stadionu jest w interesie społecznym. Pytania Fiorentiny otrzymały odpowiedzi i zbliżamy się do finalnej wersji projektu – deklaruje Nardella.

Według jego zapowiedzi już w lutym, marcu może dojść do prezentacji końcowej koncepcji nowego 40-tysięcznika i infrastruktury towarzyszącej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już w 2016 może ruszyć budowa kompleksu wartego ponad 300 mln € (1,3 mld zł).

Reklama