Ukraina: Szachtar przeniesie się do Odessy?

źródło: Sport.ua; autor: michał

Ukraina: Szachtar przeniesie się do Odessy? Najbliższy mecz przeciwko Dnipro gospodarze rozegrają na stadionie Czernomorca. Czy tam przeniosła wszystkie swoje rozgrywki?

Reklama

Miniony sezon Szachtar Donieck rozegrał we Lwowie, na miejscowej Arenie. Z operatorem stadionu donbaski klub ma podpisaną umowę do końca roku, jednak piątkowy mecz przeciwko Dnipro Dniepropietrowsk odbędzie się w Odessie, na Stadionie Chernomorets.

Stadion Chernomorets

Ten sam obiekt ma również gościć pojedynek o fazę grupową Ligi Mistrzów przeciwko Rapidowi Wiedeń. Według doniesień medialnych wszystkie mecze mogłyby być przeniesione do Odessy.

Stadion Chernomorets na co dzień jest miejscem meczów Czornomorca Odessa. Zarząd stadionu potwierdził już, że obiekt wytrzyma rozgrywki z udziałem dwóch klubów.

Shachtar nie może rozgrywać meczów na Donbass Arenie z uwagi na bardzo niestabilną sytuację w regionie. Dziś wieczorem klub odniósł się do spekulacji na temat przeprowadzki i częściowo je potwierdził. Rzeczywiście, mecze ligowe i w Pucharze Ukrainy mają być rozgrywane poza Lwowem, ale niekoniecznie tylko w Odessie. Za to Liga Mistrzów ma pozostać na zachodzie Ukrainy.

Stadion Chernomorets

Reklama