Nowy projekt: Po co jeden stadion, gdy można mieć dwa?

źródło: własne | MK; autor: michał

Nowy projekt: Po co jeden stadion, gdy można mieć dwa? Będzie je dzielić niewiele ponad 100 metrów. Gdy powstanie nowy, stary wcale nie przestanie istnieć. Po prostu na obu będą odbywać się imprezy. Bardzo oryginalny pomysł z Teksasu.

Reklama

Najciekawszą cechą dodanego właśnie do bazy projektu jest zachowanie istniejącego Rhodes Stadium, który znajduje się zaledwie kilkadziesiąt metrów na południe. Oba obiekty będą połączone siecią alejek i kładką nad lokalnym kanałem. Na kanale powstanie zresztą boisko treningowe.

Katy ISD Stadium

Dlaczego stary 9-tysięcznik nie zostanie zburzony? Przed budową nowego korzysta z niego aż siedem szkół, w sumie kilkanaście zespołów. Razem oba obiekty będą lepiej realizować potrzeby lokalnej społeczności.

Katy ISD Stadium

Pierwszy plan budowy drugiego stadionu w teksańskim Katy powstał w 2013 roku, jednak wówczas głosowanie mieszkańców zablokowało jego budowę. Zmniejszony o ok. 2 tys. miejsc projekt powrócił w 2014 i został zaakceptowany jako część wielkiego planu obligacyjnego wartego 748 mln $. Sam obiekt sportowy ma pochłonąć niespełna 50 milionów (184 mln zł).

Katy ISD Stadium

Pomieści 12 tysięcy widzów po dwóch stronach boiska. Po północnej stronie znajdzie się miejsce na scenę, a po południowej na pawilon wielofunkcyjny z kompleksem szatni i pomieszczeń administracyjnych, m.in. dla potrzeb medyków czy policji. Drugie piętro budynku nie zostanie wykonane od razu, ma powstać w dalszej perspektywie.

Prace nad nowym stadionem mają ruszyć już jesienią tego roku.

Reklama