Nowy projekt: Ostatnia wersja DC United Stadium?

źródło: własne | MK; autor: michał

Nowy projekt: Ostatnia wersja DC United Stadium? W porównaniu do wstępnych wizualizacji sprzed roku wygląda to nader skromnie. Czy wśród coraz ciekawszych stadionów piłkarskich w USA lepszy wróbel w garści niż dalsze czekanie?

Reklama

Kiedy prezentowali go w 2014, wyglądał na jeden z najciekawszych stadionów piłkarskich w USA. W ostatnich dniach DC United zdradzili, jak w aktualnej wersji ma wyglądać pierwszy w historii stadion tego klubu. W uproszczeniu: zupełnie inaczej niż pierwotnie. Zamiast pełnego zadaszenia jest tylko częściowe, układ widowni i konstrukcja są zupełnie inne. Różnicę można zobaczyć poniżej – po lewej wersja z 2014, po prawej ta nowa:

DC United Stadium

Niezmienne są podstawowe założenia, czyli lokalizacja w Buzzard Point (na południe od centrum), pojemność rzędu 20 tys. widzów lub więcej oraz plan budowy hotelu i dodatkowych funkcji komercyjnych po północnej i północno-wschodniej stronie stadionu.

DC United Stadium

DC United to jeden z najstarszych klubów MLS i jednocześnie jeden z ostatnich, który nie ma jeszcze własnego stadionu. W czerwcu udało się wreszcie ustalić plan finansowy dla obiektu, a miasto do końca września ma wykupić ostatnią działkę pod obiekt. Właśnie teren ma być wkładem publicznym w projekt, którego całkowita wartość przekracza 200 mln $.

Reklama