Francja: Lens wróci do domu z przytupem

źródło: własne | MK; autor: michał

Francja: Lens wróci do domu z przytupem RC Lens kończy tułaczkę i wraca na Stade Bollaert-Delelis. Choć spadli do drugiej ligi, na cztery dni przed pierwszym meczem wyprzedali cały stadion!

Reklama

Jeden z najpopularniejszych zespołów we Francji wraca do domu. Modernizacja Stade Bollaert-Delelis wcale się nie skończyła, jednak już na najbliższy mecz przeciwko paryskiemu Red Star (8 sierpnia) trybuny zostaną otwarte dla widzów.

Po roku gry na mniejszym Stade de la Licorne (z wyjątkiem trzech meczów na Stade de France) powrót był bardzo wyczekiwany przez kibiców. Na tyle bardzo, że już dziś RC Lens ogłosił zakończenie sprzedaży wejściówek!

Stade Bollaert-Delelis

To oznacza, że pierwszy mecz drugiej ligi w Lens obejrzy komplet ok. 32 tysięcy widzów. Docelowa pojemność po modernizacji będzie wynosiła 38 223 foteliki, na razie jednak nie wszystkie miejsca są gotowe do udostępnienia kibicom.

Przebudowa Stade Bollaert-Delelis opierała się na wymianie dachu oraz rozbudowie zaplecza trybun. Sama widownia pozostała prawie bez żadnych zmian. Prace szacowane na ok. 70 mln € (290 mln zł) zakończą się pod koniec 2015, na pół roku przed Euro 2016.

Reklama