Białystok: Spór o stadion wkrótce powróci

źródło: PAP / Interia.pl; autor: michał

Białystok: Spór o stadion wkrótce powróci Już za trzy tygodnie zostaną rozpoznane apelacje złożone przez miasto i byłego wykonawcę Stadionu Miejskiego w Białymstoku. W pierwszej instancji wygrał samorząd, ale zasądzona kara nie była satysfakcjonująca.

Reklama

27 sierpnia rozpoznane zostaną apelacje w procesie dot. przerwanej budowy Stadionu Miejskiego w Białymstoku – poinformował miejscowy sąd apelacyjny.

Trwający od kilku lat proces cywilny związany jest z tym, że w połowie 2011 r. miasto wypowiedziało - z powodu opóźnienia - umowę pierwszemu wykonawcy tego obiektu, polsko-francuskiemu konsorcjum spółek Eiffage Budownictwo Mitex i Eiffage Construction.

W pierwszej instancji sąd okręgowy zasądził miastu od byłego wykonawcy blisko 37,5 mln zł kar umownych i odszkodowania. Zdaniem miasta to za mało, dlatego przedstawiciele samorządu złożyli apelację. Swoją złożyło również Eiffage, ponieważ usunięty z placu budowy wykonawca nie chce płacić żadnych kar.

Wszystko wskazuje na to, że niezależnie od rozpoznania druga instancja nie będzie ostatnią, w jakiej zmierzą się skłócone strony.

Reklama