USA: Boston rezygnuje z Igrzysk 2024, kto go zastąpi?

źródło: własne | MK

USA: Boston rezygnuje z Igrzysk 2024, kto go zastąpi? Jednym brakiem podpisu burmistrz Bostonu przypieczętował śmierć bostońskiego wniosku o organizację Igrzysk Olimpijskich 2024. Następcą będzie Los Angeles?

Reklama

W poniedziałek burmistrz Bostonu Martin J. Walsh zdecydował, że nie podpisze gwarancji publicznych dla kandydatury do organizacji Igrzysk Olimpijskich 2024. Gwarancje obligowałyby miasto do wsparcia finansowego projektu, gdyby prywatni inwestorzy nie sprostali zadaniu. Ich podpisanie było wymogiem Amerykańskiego Komitetu Olimpijskiego (USOC).

Po fiasku na stronie bostońskiej kandydatury pojawił się komunikat, że Boston byłby wspaniałym gospodarzem, ale teraz energię trzeba przekierować na inne cele. Brzmi godnie, tyle że bostońska kandydatura borykała się ze znacznymi problemami w ostatnich kilku miesiącach, poczynając od niskiego poparcia społecznego, znacznie poniżej 50%.

Boston Olympic Stadium

Rezygnacja Bostonu była wczoraj kluczowym elementem spotkania MKOl w Kuala Lumpur. Amerykański Komitet Olimpijski szuka teraz wyjścia z sytuacji, by USA jednak miała swojego kandydata w walce o Igrzyska 2024.

Najwięcej spekulacji, w tym propozycji płynących z MKOl, wskazuje na Los Angeles, które gościło turniej w 1932 i 1984 roku. Infrastrukturalnie miasto może być gotowe bez wielkich wydatków, przynajmniej w teorii. Wielki Los Angeles Coliseum mógłby służyć jako stadion główny, a plany budowy za prywatne środki nowego stadionu piłkarskiego i potencjalnie dwóch do futbolu amerykańskiego już są.

Reklama