Ukraina: Kijów oficjalnym kandydatem do finału LM 2018

źródło: własne

Ukraina: Kijów oficjalnym kandydatem do finału LM 2018 Prezydent Petro Poroszenko potwierdził, że Stadion Olimpijski oficjalnie stara się o organizację finału Ligi Mistrzów. Czy Ukraina dostanie bardzo potrzebną wielką imprezę?

Reklama

W maju miała miejsce deklaracja ze strony ukraińskiego związku piłki nożnej FFU, że Kijów powalczy o finał Ligi Mistrzów 2017, 2018 lub 2019. Ten pierwszy został już przyznany Cardiff, dlatego zostaje walka o dwa kolejne wielkie finały.

NSC Olimpiysky© ElektraUA.Livejournal.com

Wczoraj prezydent Petro Poroszenko na Twitterze oznajmił, że Stadion Olimpijski już oficjalnie jest kandydatem do organizacji imprezy w 2018 roku. Wybór gospodarza ma nastąpić już podczas wrześniowego posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA.

W ostatnich tygodniach ukraińskie stadiony przechodzą ocenę pod kątem gry klubów w europejskich pucharach. Kijowskie stadiony nie budzą zastrzeżeń UEFA pomimo niestabilnej sytuacji w kraju. Czy to wystarczy? Na pewno UEFA dawno nie przyznała finału miastu z tej części Europy. Ostatnim „wschodnim” gospodarzem była Moskwa w 2008 roku.

Reklama