Nicea: Allianz Riviera wymienia krzesełka na polskie

źródło: własne | MK; autor: michał

Nicea: Allianz Riviera wymienia krzesełka na polskie Stadion Euro 2016 po zaledwie dwóch latach (!) wymienia wszystkie siedziska. Nowe pochodzą od polskiego wykonawcy, Grupy Nowy Styl.

Reklama

W Nicei właśnie trwa trzeci tydzień wymiany krzesełek z Allianz Riviera na nowe. To skrajnie rzadka praktyka, ponieważ komplet ponad 35 tys. siedzisk podlega wymianie po zaledwie dwóch sezonach w użyciu. Te zainstalowane pierwotnie okazały się wadliwe i przed Euro 2016 trzeba je wymienić.

Allianz Riviera© Nice Matin

Chodzi nie tylko o komfort, ale też o ich wytrzymałość. Okazała się ona niezadowalająca już przy okazji otwarcia. Z dotychczasowych fotelików bardzo łatwo można było urwać element i rzucić, co uczyniło z nich pociski w pamiętnej konfrontacji z listopada 2013, widocznej poniżej.

Wymianie podlega łącznie ponad 35 tysięcy krzesełek, nawet te w strefie premium. Pierwsza faza obejmie całkowitą wymianę na najniższym i średnim poziomie widowni. Zakończy się jeszcze przed pierwszą kolejką Ligue 1 (7 sierpnia). Druga w sierpniu obejmie szersze foteliki dla VIP-ów i klientów biznesowych. Ostatnim etapem będzie wymiana najwyższego poziomu widowni we wrześniu.

Allianz Riviera© Metronews.fr

Nowe krzesełka to nagradzany model Abacus, znany w Polsce ze Stadionu Ernesta Pohla. Produkt dostarcza też polska firma, Forum Seating z Grupy Nowy Styl. Poza granicami naszego kraju taki typ krzesełek mają m.in. Groupama Arena w Budapeszcie oraz inny stadion Euro 2016, Stade des Lumières.

Allianz Riviera© Allianz Riviera

Reklama