Malezja: Fortuna na ożywienie narodowego centrum sportu

źródło: TheStar.com.my

Malezja: Fortuna na ożywienie narodowego centrum sportu Władze Malezji zamierzają wydać w przeliczeniu ok. 1 mld zł na poprawę narodowego centrum sportu. Wielki Bukit Jalil National Stadium ma być zmodernizowany.

Reklama

Wytyczne brzmią bardzo zagadkowo. Rząd Malezji zaprosił wielkie firmy do stworzenia „czegoś wyjątkowego” wewnątrz narodowego centrum sportu. Kompleks z jednym z największych stadionów świata dziś przyciąga mieszkańców Kuala Lumpur tylko podczas wielkich imprez. Wspomniane „coś wyjątkowego” ma sprawić, że będą tu przychodzić dla samego kompleksu.

Bukit Jalil Stadium

Czy będzie to wielka wieża, centrum handlowo-rozrywkowe, czy inne obiekty – to zależy wyłącznie od pomysłu przedsiębiorców. Rząd zobowiązał się przekazać na realizację planu 1 mld ring gitów, których kurs jest niemal identyczny ze złotówką.

Do wydania jest więc miliard złotych z budżetu państwa, a na powstałej infrastrukturze przedsiębiorcy też będą mogli zarabiać. Z tak kuszącej oferty skorzystało 15 firm, jednak 4 się wycofały. Rząd rozmawia więc z 11 koncernami, które mają przedstawić swoje pomysły. Najlepszy wygra wsparcie finansowe.

Bukit Jalil Stadium© Phalinn Ooi

Bukit Jalil jest świetnie skomunikowanym przedmieściem Kuala Lumpur, dlatego lokalizacja jest atrakcyjna pod kątem inwestycji. Sam narodowy stadion również może być skomercjalizowany. Niezależnie od tego czeka go modernizacja. Wkrótce skończy 20 lat, dlatego inwestycja w poprawę standardu i tak jest nieunikniona.

Reklama