Euro 2017: PZPN zarekomendował siedem miast!

źródło: PZPN / własne | MK

Euro 2017: PZPN zarekomendował siedem miast! Przedstawiciele Krakowa dopięli swego i wywalczyli miejsce wśród potencjalnych aren Euro U21 2017. Teraz piłka po stronie UEFA, która wybierze ostateczną listę.

Reklama

Podczas dzisiejszego posiedzenia w Warszawie PZPN przedstawił komplet siedmiu miast i stadionów, które mają organizować Euro 2017. To cała pierwotnie przekazana UEFA lista, tyle że z dodatkiem Krakowa, którego w naszej kandydaturze do organizacji turnieju nie było.

Zgodnie z podjętą decyzją polska federacja zarekomenduje UEFA rozegranie turnieju w siedmiu miastach: Warszawie, Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie, Lublinie i Tychach. Teraz do UEFA należy decyzja, czy przyjąć tę listę, czy wprowadzić do niej zmiany.

Mapa Euro 2017

Nieoficjalnie mówiło się dotąd, że UEFA woli koncepcję Euro z dotychczasową liczbą stadionów, czyli zaledwie czterech. Tyle było w Czechach w tym roku, jednak od 2017 formuła turnieju zmieni się i uwzględni 12 drużyn zamiast 8. Czy UEFA rozszerzy też listę miast-gospodarzy? Na decyzję musimy poczekać.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 16-30 czerwca 2017 roku. Wystąpi w nim Polska jako gospodarz turnieju oraz 11 drużyn wyłonionych w kwalifikacjach, które rozpoczęły się wiosną 2015 roku. Łącznie w imprezie rozegranych zostanie 21 meczów. Finał odbędzie się 30 czerwca na Stadionie Legii Warszawa.

Reklama