Chorzów: Stadion przy Cichej ozdobiony po mistrzowsku

źródło: RuchChorzow.com.pl / własne

Chorzów: Stadion przy Cichej ozdobiony po mistrzowsku Wielkie plansze, a na nich sukcesy i bohaterowie. Gdzie? Na ścianach i ogrodzeniach stadionu Ruchu Chorzów. To część dużej kampanii wizerunkowej „14 powodów do dumy”.

Reklama

Stadion przy Cichej zmienił się przed otwarciem sezonu 2015/16 bardzo. Nie, nie zaczęła się jeszcze budowa nowych trybun. Przeciwnie, to Ruch pokazuje, że brak stadionu nie powstrzyma go przed wielkimi aspiracjami.

Mało estetyczne elementy ogrodzeń czy nawet fasadę głównego budynku klubowego pokryły banery prezentujące wielkie sukcesy i wielkie postaci w historii klubu. Z jednej strony to legendarni trenerzy czy zawodnicy. Z drugiej to też górnicy czy hutnicy, z którymi ściśle wiąże się tożsamość Ruchu. To też kibice, którym poświęcone są banery na łuku.

Inicjatywa nie ogranicza się do mediów wizualnych na stadionie. Każdy mecz rundy zasadniczej będzie okazją do przypomnienia jednego z „14 powodów do dumy”, jak nazwano cały projekt. 14 to oczywiście liczba mistrzostw na koncie „Niebieskich” i pierwszy mecz (dziś przeciwko Górnikowi Łęczna) jest okazją do świętowania triumfu z 1933 roku.

Ruch idzie jeszcze dalej. W śląskich kopalniach i hutach są do odebrania darmowe karnety dla pracujących w nich górników i hutników. Z kolei nowe stroje wyjazdowe Ruchu będą po raz pierwszy w historii żółto-niebieskie, w barwach Górnego Śląska.

Stadion Ruchu Chorzów© Ruch Chorzów

Stadion Ruchu Chorzów© Ruch Chorzów

Stadion Ruchu Chorzów© Ruch Chorzów

Reklama