Bytom: „Rozpocząć proces przebudowy w tym roku”

źródło: Slask.Sport.pl

Bytom: „Rozpocząć proces przebudowy w tym roku” Prezes Polonii Bytom liczy na to, że w drugim półroczu uda się ruszyć z miejsca w sprawie nowego stadionu. Przy okazji jest nowa wizualizacja planowanej inwestycji.

Reklama

W wywiadzie ze Slask.Sport.pl prezes Polonii Bytom Łukasz Wiejacha zapowiada, że możemy spodziewać się w najbliższym czasie wielkiej zmiany dotyczącej nowego stadionu. Ciągnący się od początku 2014 temat długo nabierał rozpędu – dopiero w lutym 2015 pojawiła się spółka zadaniowa Bytomski Sport do realizacji inwestycji.

W sierpniu zostanie ogłoszony przetarg na budowę trzech trybun na 9,5 tys. miejsc. Czas realizacji inwestycji to 14-16 miesięcy. Już jakiś czas temu miasto zabezpieczyło na potrzeby Bytomskiego Sportu 30 mln w Wieloletnim Planie Finansowym. To daje nam podstawę do tego, aby wyemitować obligacje. Taka kwota wystarczy na budowę trybun – mówi w wywiadzie Wiejacha.

Proszę pamiętać, że całe główne zaplecze ma być w hali, która w przyszłości powstanie obok stadionu. Termin realizacji tej części zależy oczywiście od decyzji miasta – przypomina prezes. Trybuny będą kosztowały ok. 30 mln zł, ale cały kompleks już półtora roku temu szacowano na ok. 50 milionów.

Slask.Sport.pl opublikował również najświeższą wizualizację kompleksu przy Olimpijskiej 2 w Bytomiu:

Stadion Edwarda Szymkowiaka

Reklama