Belgia: Standard chce rozbudować stadion

źródło: VoetbalKrant.com / VoetbalNieuws.be; autor: michał

Belgia: Standard chce rozbudować stadion Od Euro 2000 stadion w Liège nie przeszedł żadnej dużej modernizacji. Nowy prezes Standardu zapowiada zmianę tej sytuacji. Powstaną nowe narożniki i parkingi.

Reklama

Stade de Sclessin to bez wątpienia jeden z najciekawszych stadionów w Belgii. Choć pojemnością nie wybija się w Jupiler League, jego wyjątkowo strome trójpoziomowe trybuny (zbudowane na Euro 2000) niezmiennie robią wrażenie.

Stade de Sclessin

Wrażenie wrażeniem, ale nie zarabia szczególnie dobrze. Dlatego nowy prezes Standardu Liege zapowiedział, że podniesie status i rozmiary areny. Na zapełnienie czekają dwa narożniki (oba pokazane poniżej), w których Bruno Venanzi chce postawić dodatkowe 7 tys. miejsc dla widzów.

Poza samymi fotelikami narożniki będą oferować infrastrukturę dla klientów biznesowych, podnosząc potencjał komercyjny stadionu. Plan na razie jest tylko zarysowany i nie ma odpowiedzi, jak w narożniku południowo-wschodnim pogodzić zabudowę z drogą biegnącą dosłownie przez krawędź wspomnianego narożnika.

Poza samą rozbudową stadionu podniesiona ma być liczba miejsc parkingowych, dziś dalece niewystarczająca. Z powodu braku miejsca ma powstać parking wielopoziomowy.

Venanzi zapowiada, że całość zapowiadanych przemian przeprowadzi w krótkim okresie. Realizacja jest przewidziana na 2018 rok.

Stade de Sclessin

Stade de Sclessin

Reklama