Anglia: Amex Stadium bryluje poza sezonem

źródło: meetpie.com

Anglia: Amex Stadium bryluje poza sezonem Choć rozgrywki piłkarskie miały przerwę, Amex Stadium w Brighton zanotował w czerwcu rekord. Udało się zorganizować 64 wydarzenia na stadionie.

Reklama

American Express Community Stadium, powszechnie znany po prostu jako Amex, pochwalił się swoim nowym rekordem. Tym razem nie chodzi o frekwencję na meczach, ale tę bez ich organizacji.

W czerwcu na stadionie odbyła się najwyższa w historii liczba imprez – aż 64, czyli więcej niż dwie dziennie. Chodzi oczywiście o wydarzenia organizowane na zapleczu trybun. Na liście były trzy bale maturalne, duża impreza z okazji dnia ojca i wiele innych. Dzięki ich sprawnej organizacji operator części komercyjnej Sodexo Prestige zanotował wzrost przychodów na poziomie 15%.

Amex Stadium oferuje bogatą infrastrukturę dla wydarzeń pozameczowych, ale też wyróżnia się wysokim stopniem skomercjalizowania. Dla przykładu, jako jeden z niewielu obiektów stadion w Brighton and Hove oferuje możliwość organizacji targów i wystaw na wewnętrznej promenadzie trybun. Imprezy okolicznościowe można tu organizować dla od 10 do aż 650 gości.

Amex Stadium© Stuart Noel Fuller

Reklama