Tychy: Bilety wyprzedane, dużo do poprawy

źródło: własne | MK

Tychy: Bilety wyprzedane, dużo do poprawy Z jednej strony świetny wynik – cały Stadion Miejski Tychy wyprzedano w niewiele ponad dobę! Z drugiej strony organizacja sprzedaży pozostawia bardzo wiele do życzenia.

Reklama

Choć mecz za prawie miesiąc, już wiemy na pewno, że Stadion Miejski Tychy podczas swojej inauguracji będzie pełny do ostatniego miejsca. Sprzedano wszystkie dostępne wejściówki, a zainteresowania mogą pozazdrościć znacznie większe miasta. Sprzedaż ruszyła wczoraj, a już dziś po 15:00 w kasach nie zostało nic. To dobra wiadomość. Nie brakuje jednak uwag co do samej dystrybucji biletów.

Stadion Miejski w Tychach© Michał Giel, www.edukacji7.pl (Tyski Sport S.A.)

System nie wytrzymywał

Internetowy system sprzedaży nie działał sprawnie, w mediach społecznościowych można przeczytać bardzo liczne uwagi od kibiców, którzy długo nie mogli kupić wejściówki. Choć każdy chętny mógł kupić teoretycznie kilka biletów dla siebie i bliskich (pod warunkiem posiadania ich danych), wielu udało się zarezerwować dla siebie najwyżej jeden. Innym ani jednego, ponieważ serwery nie wytrzymały zainteresowania.

Pod kasami tłumy

Dwie, trzy godziny. Tyle trzeba było stać w poniedziałek, by kupić bilety, maksymalnie pięć na każdego klienta. Mimo tak ogromnego zainteresowania i setek osób w kolejkach, dziś – drugiego dnia sprzedaży – otwarto już tylko jedną kasę. Organizator nie podał przyczyn tej decyzji.

Młodzi piłkarze oszukani?

Zawodnicy Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy otrzymywali bilety za darmo, a w ramach zgłoszeń do 17 czerwca mogli wpisać również swoich najbliższych – rodzeństwo lub rodziców – na listę biletową. Wszyscy zapisani w terminie mieli otrzymać swoje wejściówki.

Niestety wczoraj, gdy zapotrzebowanie okazało się ogromne, wstecznie zmieniono zasady, ograniczając pakiety do 1 biletu dla młodego zawodnika i 1 dla jego „osoby towarzyszącej”. Akademia w oficjalnym komunikacie powołała się na niekorzystną dla rodziców decyzję organizatorów, którzy odgórnie ograniczyli liczbę zgłoszeń po fakcie.

Dla fanatyków jeszcze są miejsca

Od jutra zacznie się sprzedaż biletów dla kibiców zajmujących miejsca w tzw. „młynie”. W najgłośniejszym sektorze przy Edukacji znajdzie się jednak miejsce wyłącznie dla tych, którzy zgodzą się stać cały mecz i śpiewać. Dystrybucją tej puli biletów zajmuje się stowarzyszenie kibiców Tyski Fan. Chętni mogą zgłaszać się po bilety jutro od 10:00 w ośrodku Kibice Razem GKS Tychy, ul. Barona 30, lokal 213 (I piętro).

Reklama