Szkocja: Celtic pierwszym klubem z sektorem stojącym

źródło: CelticFC.net; autor: michał

Szkocja: Celtic pierwszym klubem z sektorem stojącym Po pięciu latach zmagania się z tematem Celtic otrzymał zgodę na instalację pierwszych miejsc siedząco-stojących na Celtic Park. Na początek skorzysta z nich 2600 kibiców.

Reklama

Od czterech lat miejsca stojące są oficjalnie dopuszczone na stadionach Scottish Premiership. Celtic jeszcze przed tym terminem rozważał instalację tzw. rail seating, czyli krzesełek wbudowanych w wysokie barierki do stania.

W tym celu musiał jednak uzyskać zgody od służb ratowniczych i rady miasta Glasgow, czego wymaga szkockie prawo. Dopiero dziś udało się ostatecznie przekonać samorząd, a Celtic ogłosił, że może zainstalować pierwszy testowy sektor stojąco-siedzący na Parkhead.

Celtic ParkPhoto: Brian Hargadon

Kibice dostaną do dyspozycji 2600 miejsc tego typu. Nie jest jeszcze pewne, czy pojemność Celtic Park się zmieni w związku z tą instalacją ani w której części stadionu sektor będzie wprowadzony. Wiele będzie zależeć od konsultacji z kibicami, które mają być teraz prowadzone. Najbardziej prawdopodobna data wprowadzenia nowego sektora to dopiero sezon 2016/17.

Mimo to Celtic już dziś chwali się, że jest pierwszym klubem najwyższych lig w Wielkiej Brytanii, który otrzymał zgodę na wprowadzenie forsowanego przez kibiców rozwiązania.

Reklama