Nowe stadiony: Trzy oblicza Lizbony i Madera

źródło: własne | MK; autor: michał

Nowe stadiony: Trzy oblicza Lizbony i Madera Zapraszamy na cztery nowododane stadiony z Lizbony i jej przedmieść, a także na jeden z najważniejszych obiektów Madery, skąd pochodzi Cristiano Ronaldo.

Reklama

Portugal

 

Estádio Municipal, Machico / Madera (3300)

Portugal

To trzeci najważniejszy stadion na Maderze, a najważniejszy lekkoatletyczny od czasu konwersji Estadio dos Barreiros na piłkarski. Powstał w 1996 roku w centrum miasteczka Machico, a w 2005 roku otrzymał nową trybunę wschodnią oraz bieżnię, dzięki którym podniósł swój status.

 

Estádio Campo do Pragal, Almada / Lizbona (3000)

Portugal

Wspaniale położony obiekt znajduje się dosłownie pod słynnym lizbońskim pomnikiem Chrystusa Króla i leży przy alei tego samego imienia. Służy lokalnemu klubowi Almada AC, funkcjonującemu od 1944 roku.

Dzięki położeniu na wzgórzu i posiadaniu zaledwie dwóch trybun z każdego miejsca na stadionie można oglądać panoramę Almady i estuarium rzeki Tag. Tuż poniżej samego stadionu ulokowane jest boisko treningowe, które od 2011 roku ma sztuczną murawę.

 

Caixa Futebol Campus, Seixal / Lizbona (2708)

Portugal

W 2005 roku Benfica zaczęła budować na wschodzie Seixal swój kompleks treningowy. Na 18,5ha zmieściło się 6 pełnowymiarowych boisk i parę mniejszych, a obiekty klubu, wraz z hotelem i głównym stadionem zajmują niemal całą wschodnią część gminy.

Główny stadion kompleksu mieści na dwóch trybunach prawie 3 tys. widzów. Pierwotnie pojemność była niższa prawie o połowę, jednak w 2013 powstała za południową bramką trybuna dla 1224 widzów.

 

Estádio Pina Manique, Lizbona (2574)

Portugal

Ten historyczny stadion leży niecałe 2,5km na południowy zachód od największego stadionu Portugalii – Estádio da Luz. I choć wielosekcyjny klub Casa Pia jest niewiele młodszy od Benfiki, nigdy nie doczekał się takiego rozkwitu. Kiedyś lekkoatletyczny, dziś stadion jest wykorzystywany wyłącznie do meczów piłkarskich, a dawna bieżnia zarosła trawą, podobnie jak nasypy na łukach.

Reklama