Kraków: Wisła podpisze nową umowę z miastem?

źródło: Krakow.Sport.pl

Kraków: Wisła podpisze nową umowę z miastem? Ma obowiązywać trzy lata i kosztować Wisłę miliony. Według informacji Krakow.Sport.pl w przyszłym tygodniu ma być podpisana nowa umowa dzierżawy stadionu przy Reymonta.

Reklama

Jeśli wierzyć informacjom krakowskiego Sport.pl , w środę 10 czerwca Wisła Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie podpiszą umowę wynajmu Stadionu Henryka Reymana na pojedyncze mecze.

Stawka miałaby wynosić ok. 200 tys. zł za każde spotkanie, podobnie jak dotychczas. To wciąż bardzo wysoka suma dla Wisły, ponieważ rocznie to ok. 3,6 mln zł za same pojedynki w Ekstraklasie. Klub nie uregulował jeszcze 2-milionowego długu za dotychczasowe mecze, ale doszło do porozumienia w sądzie i suma jest rozłożona na 18 rat.

Wynajem dotyczy tylko spotkań ligowych i Pucharu Polski. Jeśli Wisła będzie chciała rozgrywać przy Reymonta mecz towarzyski lub zakwalifikuje się do europejskich pucharów, powstanie aneks. Nie zmieni się też podział zysków ze skyboksów. Do tej pory było tak, że jeśli Wisła znalazła kontrahenta, to miała zagwarantowane 70% dochodu (30% trafiało do ZIS) i odwrotnie.

Rozstrzygnięto też sprawę cateringu. Nowa firma (ZIS rozmawia z trzema podmiotami) poza sprzedażą podczas meczu, otworzy na stałe restauracje na stadionie.

Reklama