Kraków: Wisła i miasto związane na 3 lata

źródło: Wisla.Krakow.pl

Kraków: Wisła i miasto związane na 3 lata Zgodnie z oczekiwaniami doszło do porozumienia między Wisłą Kraków i Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Klub będzie wynajmował stadion tylko na mecze, jednak zachowa narożnik dla siebie.

Reklama

Po kilku miesiącach negocjacji wreszcie jest nowa umowa dzierżawy między Wisłą a Zarządem Infrastruktury Sportowej. Będzie obowiązywała przez trzy lata, a Wisła zachowa pierwszeństwo w negocjacjach na kolejne lata.

Trybuny będą wynajmowane wyłącznie na mecze, jak było w ostatnich miesiącach. Jedynie część stadionu obejmująca m.in. pomieszczenia administracyjne, strefę kibica (narożnik północno-wschodni) i boisko piłkarskie jest tym przedmiotem dzierżawy, który pozostaje w wyłącznym i całorocznym użytkowaniu Wisły Kraków.

W ramach zawartej umowy Wisła Kraków SA ma prawo do rozgrywania na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana meczów piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy i Pucharu Polski oraz gwarancję dostępności obiektu w ramach rozgrywek UEFA. Jednak mecze europejskie, podobnie jak sparingi, będą regulowane osobnymi umowami.

Co ważne dla obu stron – Wisła będzie płacić tyle samo, ile płaciła wcześniej.

Reklama