Kazachstan: Skandal w Astanie, Arena przecieka

źródło: Zakon.kz / Stadiums.at.ua

Kazachstan: Skandal w Astanie, Arena przecieka „Przecieka” to delikatne określenie. W miniony weekend woda lała się strumieniami podczas ceremonii wręczenia nagród muzycznych. Fatalna pogoda prawie doprowadziła do przerwania imprezy.

Reklama

W piątek rosyjska stacja Muz-TV zorganizowała doroczną ceremonię wręczenia nagród muzycznych w Astana Arenie. Po raz pierwszy impreza odbyła się w Kazachstanie, co niestety skończyło się poważnymi problemami wizerunkowymi. Pogoda w stolicy Kazachstanu była tego dnia fatalna – lało i wiało.

Astana Arena

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło pod stadionem, gdzie wiatr przewrócił tzw. „ściankę”, przed którą pozował aktor Nikita Presnjakow. Poza lekkimi obrażeniami głowy nic mu się na szczęście nie stało.

Wewnątrz stadionu problemów również nie brakowało. Muzyk Sergiej Lazarew opublikował nagranie, na którym widać wodę zalewającą scenę przed koncertem. Ostatecznie sytuacja została opanowana i impreza się odbyła, choć z poślizgiem.

Operator Astana Areny dotąd nie skomentował sytuacji, ale Komitet Kultury Fizycznej i Sportu w Kazachstanie zapowiedział kontrolę na narodowym stadionie. Pierwszy w tej części świata obiekt z zasuwanym dachem stracił gwarancję wykonawcy w 2011 roku, dwa lata od otwarcia.

Reklama