Katowice: Czy Rozwój zdąży na I Ligę?

źródło: Katowice.Sport.pl

Katowice: Czy Rozwój zdąży na I Ligę? Udało się wywalczyć awans, ale czy uda się zagrać w nowym sezonie na własnym gruncie? Stadion Rozwoju Katowice nie spełnia wymogów i być może będzie trzeba grać przy Bukowej.

Reklama

Obiekt przy ul. Zgody nie spełnia wymogów pierwszej ligi. Członkowie Komisji Licencyjnej PZPN okazali się dla Rozwoju wyrozumiali tylko dlatego, że katowicki klub to beniaminek. Jeszcze przed pierwszym meczem ligowym na stadionie będzie musiało dojść do zmian. - Musimy powiększyć sektor VIP i dla mediów. Zadaszenie musi teraz obejmować przynajmniej 500 miejsc. Do wykonania jest też szereg drobniejszych prac. Poza tym, już z własnej woli, powiększamy sektor kibiców gości do 270 miejsc - wylicza Marcin Nowak, kierownik klubu.

Prace na stadionie będą kosztowały Rozwój około 200 tys. zł. Nawet po ich wykonaniu obiekt wciąż nie będzie spełniał wszystkich wymogów. Od tego sezonu kluby pierwszej ligi zobowiązane są do posiadania oświetlenia. Okres ochronny dla beniaminka teoretycznie wynosi pół roku.

Jeśli Rozwój będzie zmuszony do wynajęcia innego stadionu, to najpewniej wybór padnie na obiekt GieKSy przy ul. Bukowej.

Stadion Rozwoju © Bartłomiej Kopczyński

Reklama