Bilbao: Zamykany dach nad San Mamés?

źródło: elgoldigital.com

Bilbao: Zamykany dach nad San Mamés? Nowy stadion Athletiku Bilbao nie ma jeszcze roku, a już jest analizowana modernizacja. Chodzi o poszerzenie dachu lub nawet montaż ruchomej konstrukcji nad boiskiem.

Reklama

Zacinający deszcz uniemożliwia oglądanie meczów kilku tysiącom widzów na nowym San Mamés w Bilbao. Sytuacja nie poprawiła się po domknięciu bryły czwartą trybunę w minionym roku, choć zmniejszył się przeciąg wzmagający uczucie zimna.

Problem jest o tyle poważny, że w Bilbao pada często i mocno. Podczas meczu oznacza to, że przynajmniej kilka tysięcy miejsc w najniższych rzędach jest pustych, a kibice kryją się w wyższych partiach trybun.

San Mames Barria© Airtor Ortiz, ACXT

Dlatego prezydent Athletiku zapowiedział już w lutym, że zjawisko będzie monitorowane. Josu Urrutia przyznał, że klub rozważy poszerzenie dachu lub nawet instalację ruchomego nad boiskiem.

Analizy trwają, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę m.in. potrzeby trawy, która musi otrzymywać dużo światła. Dodatkowym problemem może być istniejąca konstrukcja dachu, ponieważ nie była planowana pod kątem takich zmian.

Reklama