Anglia: Leicester powiększą stadion o 10 tysięcy?

źródło: leicestermercury.co.uk

Anglia: Leicester powiększą stadion o 10 tysięcy? Po awansie do Premier League Leicester City zamierzają umocnić swoją pozycję. Częścią tego planu ma być rozbudowa King Power Stadium do 42 tysięcy miejsc.

Reklama

Nie z Anglii, lecz z Tajlandii płyną interesujące doniesienia na temat przyszłości Leicester City FC. Klub wykupiony kilka lat temu przez tajski kapitał rośnie w siłę zgodnie z planem i kolejnym krokiem ma być rozbudowa stadionu.

„Bangkok Post” przeprowadził wywiad z wiceprezesem klubu. Aiyawatt Srivaddhanaprabha zapowiedział, że „Lisy” zamierzają powiększyć pojemność King Power Stadium o ok. 10 tys. miejsc, do 42 tysięcy.

King Power Stadium© Dom Fellowes

Nowi właściciele już przebąkiwali o takich planach, ale najpierw chcieli doprowadzić klub do Premier League i pozostać w lidze. Ten cel udało się osiągnąć w sezonie 2014/15, a na kolejne rozgrywki wszystkie karnety (23 tys.) rozeszły się jeszcze przed rozpoczęciem otwartej sprzedaży! Leicester City jest zresztą klubem znanym z licznej i wiernej widowni, dlatego rozbudowa wydaje się naturalną inwestycją.

Aktualnie nie ma jeszcze szczegółów potencjalnej rozbudowy. Według informacji „Leicester Mercury” wciąż najbliższe wydają się spekulacje sprzed miesięcy, że powiększone mogłyby zostać północna i wschodnia trybuna. Najwięcej miejsca na ewentualne działania jest jednak na południu.

Reklama