Anglia: Kalendarz ligi pod budowy w Liverpoolu i Manchesterze?

źródło: własne

Anglia: Kalendarz ligi pod budowy w Liverpoolu i Manchesterze? Manchester City i Liverpool poprosiły Premier League o rozpoczęcie sezonu 2015/16 na wyjazdach. Da im to odpowiednio dużo czasu, by lepiej przygotować stadiony przechodzące rozbudowę.

Reklama

W środę Premier League ogłosi kalendarz rozgrywek na sezon 2015/16. Dlatego w ostatnich dniach kluby mogły składać wnioski o ewentualne uwzględnienie ich potrzeb przy ustalaniu harmonogramu. Z takiej możliwości skorzystały City i Liverpool. Oba zespoły poprosiły o przypisanie im meczów wyjazdowych w pierwszej kolejce nowych rozgrywek.

Zarówno w Manchesterze, jak i w Liverpoolu wnioski są związane z prowadzonymi pracami na stadionach. Anfield tego lata wchodzi w kluczową fazę rozbudowy głównej trybuny. Będzie podnoszona ogromna główna kratownica, która ma zawisnąć wysoko nad istniejącą widownią. Z powodu prac klub zrezygnował z rozgrywania tradycyjnego meczu towarzyskiego na swoim boisku przed otwarciem sezonu.

Z kolei w Manchesterze kończą się prace nad rozbudową południowej trybuny i już na start sezonu Etihad Stadium ma urosnąć do ok. 55 tysięcy miejsc. Prace idą na tyle szybko, że poniższe zdjęcie z końca maja zdążyło się mocno zdezaktualizować. Obecnie nie został już ani fragment starego dachu nad trybuną. Nie ma też boiska (wymiana), a widoczne na pierwszym planie trzy nowe przednie rzędy widowni są już wyposażone w krzesełka.

Etihad Stadium© jrb

Reklama