Anglia: Jest wykonawca, Scunthorpe może ruszać!

źródło: scunthorpetelegraph.co.uk

Anglia: Jest wykonawca, Scunthorpe może ruszać! Już za rok o tej porze mamy oglądać prawie gotowy stadion dla 12 tysięcy widzów w angielskim Scunthorpe. Właśnie zapadła decyzja, że postawi go Buckingham Group.

Reklama

Wczoraj Scunthorpe United ogłosili oficjalnie, że Buckingham Group wykonawcą ich nowego stadionu w niedalekim sąsiedztwie Glanford Park. Firma ma na realizację zlecenia „Żelaznych” zaledwie rok. To niewiele czasu, ponieważ stadion ma zawierać m.in. hotel dla 100 gości pod jedną z trybun.

Scunthorpe Stadium

Buckignham otrzyma za realizację zlecenia 18 mln funtów (ok. 105 mln zł). W zamian ma umożliwić United korzystanie z 12-tysięcznika już na początku sezonu 2016/17. W maju obiekt został zatwierdzony przez samorząd, dlatego prace mogą startować w najbliższych tygodniach. Buckingham ma na swoim koncie m.in. budowę stadionów w Brighton and Hove oraz Milton Keyns.

Scunthorpe United pokazali po raz pierwszy plan swojego nowego stadionu w 2014 roku. Obok areny piłkarskiej ma powstać w sumie aż 10 boisk treningowych.

Reklama