Zielona Góra: Jaki stadion dla piłkarskiego Falubazu?

źródło: RZG.pl; autor: michał

Zielona Góra: Jaki stadion dla piłkarskiego Falubazu? Jest już grupa robocza, która ma się zająć dobraniem optymalnego stadionu dla Falubazu. Nie żużlowego, a piłkarskiego, który dopiero powstanie.

Reklama

10 czerwca ma być potwierdzone to, co było omawiane od dłuższego czasu: połączenie Stelmetu UKP i KSF-u Zielona Góra. Po fuzji ma powstać Falubaz, który zagra w III Lidze (czwarty szczebel), a docelowo dojść na zaplecze Ekstraklasy.

Ten ambitny plan zakłada nie tylko mocną piłkarsko drużynę, ale też odpowiednie przygotowanie infrastruktury. Mówiąc wprost, ma powstać nowy stadion. O szczegółach na tym etapie nie można mówić, ponieważ kluby formalnie jeszcze się nie złączyły. Miasto już przygotowuje się jednak do czekającego zadania.

- Został powołany zespół, który ma się zajmować sprawami związanymi z tą problematyką i z próbą budowy takiego stadionu – powiedział dla Radia Zielona Góra prezes UKP Tomasz Zawistowski.

Był już na rozmowach w urzędzie miasta i potwierdził, że nowy stadion miałby opierać się na doświadczeniach krajowych. Wizyty lokalne mogą objąć miasta takie jak Kołobrzeg, Jelenia Góra czy Ostrów Wielkopolski.

Stadion żużlowy Falubazu nie wchodzi w rachubę, ponieważ ma zbyt niewiele miejsca na pole gry do organizacji meczów piłkarskich. Poza tym jego pojemność na tak wczesnym etapie rozwoju klubu zdecydowanie przewyższałaby potencjał.

Reklama