Tokio: Narodowy rozebrany z opóźnieniem

źródło: AP / własne | MK; autor: michał

Tokio: Narodowy rozebrany z opóźnieniem Ze stadionu olimpijskiego w Tokio zostały już tylko gruzy. Po serii opóźnień trwa oczyszczanie placu dla następcy, głównej areny Igrzysk Olimpijskich 2020.

Reklama

Rozbiórka National Olympic Stadium zaczęła się z ogromnym, aż 5-miesięcznym opóźnieniem. Jednak aktualnie prace nad usunięciem starego stadionu są na finiszu. Konstrukcja jest zburzona, pozostaje oczyszczenie działki i przygotowanie jej pod fundamenty nowego stadionu. Poniższe ujęcia kamery pokazują różnicę między stanem z lutego i początku maja:

National Olympic Stadium

Do września plac ma być gotowy na rozpoczęcie budowy. Nowy 80-tysięcznik ma powstać do marca 2019, by jeszcze przed Igrzyskami Olimpijskimi 2020 zorganizować Mistrzostwa Świata Rugby (09-10.2019).

Plany budowy nowego stadionu były szeroko krytykowane z uwagi na ogromne koszty i skalę budynku, który przytłoczyłby całkowicie swoje otoczenie. Efektem tej krytyki jest zmniejszona wersja obiektu, która niestety nie zachowała wszystkich cech proponowanych w wyjściowym konkursie (np. ruchome dolne trybuny – tylko część zachowała tę funkcję).

National Olympic Stadium

Reklama