Szczecin: Chcą wziąć stadion Pogoni w swoje ręce

źródło: własne | MK

Szczecin: Chcą wziąć stadion Pogoni w swoje ręce Samorząd obiecuje, potem obietnice zmienia, a kończy się tylko na doraźnych modernizacjach. Dlatego dwa serwisy chcą zbudować wirtualny stadion według wytycznych… mieszkańców i kibiców.

Reklama

Słuchanie potrzeb kibiców i lokalnej społeczności dobrze wychodzi politykom tylko przy wyborach, przez co trudno znaleźć w Polsce stadion, przed którego budową lub modernizacją w ogóle brano pod uwagę zdanie przyszłych użytkowników. O kompleksowych konsultacjach społecznych nie wspominając.

To odwrócenie do góry nogami normalnego procesu, a Szczecin wydaje się być jednym z niechlubnych rekordzistów. Koncepcji dla tego miasta i piłkarskiej Pogoni było już kilka, a efekt to… wymiana krzesełek na istniejących wałach. Część z nich czeka wkrótce demontaż pod przebudowę. Tzn. powinien czekać demontaż, ale postępów w sprawie kontrowersyjnej inwestycji (której koszt wzrósł ponad dwukrotnie przed startem) nie widać.

W Pogoni za Stadionem

Dlatego Kacik.pro i mStadia.pl chcą odświeżyć temat w najlepszy możliwy sposób: pytają szczecinian i kibiców Pogoni, jak ich zdaniem powinien wyglądać nowy stadion piłkarski w mieście. Zaczęli właśnie „Pogoń za Stadionem”, w której czekają na opinie osób zainteresowanych tematem.

Więcej szczegółów na temat akcji znajdziecie u organizatorów oraz na profilu kampanii na facebooku!

Reklama