Słowacja: Wreszcie ruszy budowa stadionu w Koszycach?

źródło: Pluska.sk / własne; autor: michał

Słowacja: Wreszcie ruszy budowa stadionu w Koszycach? Po 10 latach oczekiwania kibice MFK Kosice wreszcie doczekają się nowego stadionu. Ruszyły prace administracyjne, a konstrukcja ma się pojawić jeszcze w tym roku. Całkowity koszt – 15 mln €.

Reklama

W lipcu minie 10 lat od chwili, gdy prezes MFK Kosice Blažej Podolák zapowiedział budowę nowego stadionu. Od tego czasu zaprezentowano w sumie trzy koncepcje, ale do realizacji żadnej z nich do dziś nie doszło. Sytuacja ma się wreszcie zmienić w tym roku.

Jak donosi serwis Pluska.sk, ruszyły procedury w kierunku rozpoczęcia budowy. Analiza wpływu na środowisko jest już w trakcie, a plan budowy czeka na akceptację wydziałów budownictwa, środowiska i komunikacji. Inwestycję poprowadzi spółka z większościowym udziałem miasta (85%). Drugim udziałowcem będzie klub piłkarski (15%).

Jeszcze w tym roku ma się zacząć budowa, która potrwa do 2017 roku. Jej efektem będą nowe trybuny dla 9080 widzów w układzie piłkarskim i z pełnym zadaszeniem. Osadzone na stalowej konstrukcji sektory będą kryte poliwęglanem.

Całość budowy pochłonie 15 mln € (60 mln zł). Z tego wsparcie z budżetu centralnego Słowacji wyniesie 4 mln €, w planie jest jeszcze jedna bezzwrotna dotacja.

Pierwsza koncepcja, z 2005:

Stadion Kosice

Druga wersja, z 2009:

Stadion Kosice

Trzecia, najbliższa realizowanej:

Stadion Kosice

Reklama