Nowy projekt: Drugi stadion Barcelony pokazany

źródło: własne | MK

Nowy projekt: Drugi stadion Barcelony pokazany Jest już oficjalny projekt mniejszego brata Camp Nou. Po zburzeniu obecnego stadionu rezerwowego powstanie nowy, znacznie mniejszy i położony gdzie indziej.

Reklama

Stadion rezerwowy FC Barcelony powstanie w ośrodku treningowym klubu Ciutat Esportiva Joan Gamper, w dzielnicy Sant Joan Despí. Konkurs architektoniczny wygrała katalońska pracownia Batlle i Roig Arquitectes. Wyróżnikiem projektu jest zwarta, prosta i symetryczna bryła zgodna z nową wizją „Blaugrany” – barwa elewacji ma tworzyć bordowo-granatowy gradient.

Mini Estadi

Wygląd i wielkość areny są ściśle uwarunkowane posiadanym terenem. Najdalej wysunięte na południe boisko otrzyma cztery niewielkie trybuny (zachodnia z drugim poziomem) na ok. 6 tys. miejsc. Jak pokazuje wizualizacja wnętrza, jest już sugestia, czyje imiona mogą nosić trybuny:

Mini Estadi

Tylko na tyle pozwala posiadana działka, ale też mecze rezerw na ogół nie są szczególnie popularne, by zapełnić istniejący Mini Estadi. Tymczasem aktualny stadion rezerwowy musi zniknąć, by zrobić miejsce dla nowej hali widowiskowej. Stąd decyzja o przeniesieniu z dala od Espai Barca, kompleksu z Camp Nou. Lokalizacja oraz plany dla Espai Barca, już bez stadionu rezerwowego, widoczne poniżej.

Mini Estadi

Mini Estadi

Budowa nowego stadionu ma się rozpocząć w styczniu 2016 i zajmie ok. 1,5 roku. Arena będzie gotowa na sezon 2017/18.

Reklama