Noc muzeów: Sobotni wieczór spędź na stadionie

źródło: własne | MK; autor: michał

Noc muzeów: Sobotni wieczór spędź na stadionie Podczas corocznej Nocy Muzeów jutro otworzą się dla widzów również stadiony. Zwiedzać będzie można za darmo między innymi w Warszawie, Gdańsku, Tychach czy Bydgoszczy.

Reklama

Już jutro (16 maja) wieczorem placówki kulturalne w całej Polsce zapraszają na nocne zwiedzanie w ramach Nocy Muzeów. Za symboliczną opłatą lub za darmo będzie można odwiedzać nie tylko tradycyjne muzea, ale też stadiony piłkarskie. Oto ciekawe oferty z kilu miast Polski:

PGE Arena, Gdańsk

PGE Arena Gdańsk

W Gdańsku sobotnia Noc Muzeów startuje o godzinie 19:00. Co 20 minut, aż do godziny 1.00 w nocy będą ruszały wycieczki z przewodnikiem. Trasa po stadionie wiedzie między innymi przez Muzeum Lechii Gdańsk, w którym zebrano ponad 1500 pamiątek 70-letniej historii gdańskiego klubu. Podczas Nocy Muzeów bilet na zwiedzanie będzie kosztował symboliczną złotówkę. Dla uczestników wycieczek zaplanowano konkursy z nagrodami.

Również od godziny 19:00 do 1:00 można skorzystać z wybranych atrakcji FUN ARENY z 20-procentową zniżką. Na gości spragnionych wrażeń nieco mniej „muzealnych” czekają tor gokartowy PitStop, trampoliny NoGravity, paintball elektroniczny Zoltar oraz pokoje gier fabularnych ESCAPEROOMS.

Stadion Legii, Warszawa

Stadion Wojska Polskiego

Przy Łazienkowskiej zwiedzanie ruszy o 20:00 i potrwa do 1:00. Darmowe wycieczki będą ruszać co kwadrans. To niepowtarzalna szansa, aby obejrzeć zakamarki stadionu, na którym trenuje i gra mistrz Polski. W programie wycieczki znajdzie się m.in. wizyta w strefie ustawiania, której ściany ozdobione są wizerunkami wszystkich piłkarzy i trenerów, którzy zdobyli w barwach Legii mistrzowskie tytuły. Zobaczyć będzie można szatnię gości, strefę VIP, salę konferencyjną, a także wyjść na murawę tuż przy ławkach rezerwowych i poczuć prawdziwą magię Łazienkowskiej 3 na pięknie rozświetlonym tego dnia stadionie.

Stadion Miejski, Tychy

Jeszcze nie otwarty, a już udostępniony zwiedzającym. Na terenie budowy stadionu powstaje nowy oddział Muzeum Miejskiego w Tychach - Tyska Galeria Sportu. Mimo iż do otwarcia placówki jeszcze kilka miesięcy - już teraz operator zaprasza na nowy Stadion Miejski. Wieczór poświęcony będzie wspomnieniom słynnych meczów piłkarzy GKS Tychy z 1.FC Koeln w 1976 roku. W programie przewidziano spotkanie z dawnymi gwiazdami GKS (m.in. Marianem Piechaczkiem, Kazimierzem Szachnitowskim i Eugeniuszem Cebratem), pokaz filmów i zdjęć sprzed lat, a także konkursy z nagrodami. Wieczór wspomnień poprowadzą Piotr Zawadzki, autor książki "GKS wiceMISTRZEM JEST!" i Michał Rus z Tyskiego Sportu. Będzie to również jedna z pierwszych okazji, aby zobaczyć stadion i jego możliwości techniczne.

Spotkanie "Sportowe wspomnienia" odbędzie się w sobotę, 16 maja. Organizatorzy przewidzieli dwie tury: o godz. 20:00 oraz 22:00. Ilość miejsc ograniczona. Wejście na teren budowy będzie następowało od strony ul. Edukacji. Szczegóły na temat zwiedzania znajdziesz na stronie Tyskiego Sportu.

Stadion Zdzisława Krzyszkowiaka, Bydgoszcz

Nie sam stadion, ale zlokalizowana w nim Galeria Sportu Bydgoskiego zaprasza odwiedzających od 17:00 do 22:00. To dobra okazja do odwiedzenia wystawy „Pięć do setki, czyli 95 lat Bydgoskiego Towarzystwa Wioślarskiego”, ale też do zapoznania się ze stałą ekspozycją Galerii.

Jeśli znasz wydarzenie, które powinniśmy dodać do tej listy, prześlij nam wiadomość na facebooku lub skontaktuj się z nami mailowo pod adresem michal@stadiony.net.

Reklama