Narodowy: Od jutra literatura, w październiku motoryzacja

źródło: Warszawa.Gazeta.pl / StadionNarodowy.org.pl

Narodowy: Od jutra literatura, w październiku motoryzacja Już jutro na Stadionie Narodowym zaczynają się targi książki. W październiku powraca Verva Street Racing. Obie imprezy stadion „podebrał” z centrum Warszawy.

Reklama

Od czwartku do niedzieli ponad 850 wystawców (w tym ok. 250 z zagranicy) będzie prezentować się na wewnętrznej promenadzie Stadionu Narodowego. Dostęp do targów będzie możliwy od strony al. Zielenieckiej i Wisły. Przez 4 dni odwiedzający mogą spotkać autorów czy wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych.

W kilkunastu salach centrum konferencyjnego odbywać się będą imprezy towarzyszące: konferencje międzynarodowe czy debaty, np. na temat wpływu Internetu i mediów elektronicznych na kondycję literatury. W tzw. Biznes Klubie odbędą się m.in. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA.

Z kolei na październik (24.10) potwierdzono niedawno kolejną edycję Verva Street Racing (VSR). To szósta impreza z cyklu, a druga na Narodowym. Podobnie jak Warszawskie Targi Książki, październikowe ściganie wyniosło się z centrum miasta i powędrowało na największy polski obiekt widowiskowy. Oba wydarzenia przedłużyły swą współpracę ze Stadionem Narodowym po pierwszych edycjach.

 VSR ponownie odbędzie się z udziałem byłych prowadzących program Top Gear (Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May). Tradycyjnie dzień z VERVA Street Racing rozpocznie się od Pit Party, zlokalizowanego na zewnętrznej promenadzie Stadionu Narodowego, gdzie na miłośników motoryzacji będą czekać wyczynowe auta różnych kategorii. Wieczór otworzą pokazy możliwości ekstremalnych pojazdów, z czołowymi kierowcami świata za kółkiem. Następnie płytę Stadionu Narodowego opanuje słynne trio by zaprezentować widowisko Clarkson, Hammond & May Live.

Stadion Narodowy / Verva Street Racing© StadionNarodowy.org.pl

Sprzedaż biletów rozpoczęła się dziś za pośrednictwem systemu eBilet.pl i salonów prasowych Empik. W „pierwszym rzucie” zaczęła się dystrybucja na dolny pierścień trybun. Ceny biletów normalnych wynoszą 129, 159 lub 249 zł w zależności od wyboru miejsca na widowni stadionu. Dzieci w wieku 4-12 lat objęte są 20-procentową zniżką. W sprzedaży dostępne mają być także wejściówki do strefy VIP Gold. Tutaj cena wynosi 999 zł.

Reklama